ПРОТОКОЛ №1
2019.01.04 ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ
Дата: 04.01.2019
Місце: Готель Radisson Blu Hotel Kyiv
Кількість учасників: 78 (сімдесят вісім) осіб
ПРИЙНЯТІ РІШЕННЯ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:
1. Щодо процедури подання, розгляду та ухвалення Верховною Радою від 23.11.2018 Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” в частині, що стосується туристичного збору в Україні.
Відкрито звернутися до Президента України Порошенка П. О., голови Верховної Ради Парубія А. В., Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісової Л. Л., народних депутатів Яценка А. В., Білоцерковця Д. О., Романової А. А., Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б., Першого Віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі Кубіва С. І., Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Климпуш-Цинцадзе І. О., Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г. Г., міністрів юстиції Петренка П. Д., закордонних справ Клімкіна П. А., фінансів Макарової О. С.; голові Державної фіскальної служби України Насірова Р. М., Київському міському голові Кличку В. В., Львівському міському голові Садовому А. І., Одеському міському голові Труханову Г. Л., керівників органів місцевого самоврядування усіх рівнів, дипломатичних організацій і міжнародних представництв, профільних асоціацій і громадських організацій, засобів масової інформації та експертів галузі туризму з категоричним протестом та вимогою:
Терміново накласти мораторій на дію п. 53 ст. 268 (туристичний збір) рішення Верховної Ради України від 23.11.2018 Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” терміном до 01.01.2020 та прозорої розробки нового законопроекту змін стосовно туризму до Податкового кодексу у повній відповідності до чинного законодавства України.
2. Щодо рішень органів місцевого самоврядування стосовно туристичного збору в регіонах.
Доручити експертній групі оформити відкрите звернення до органів місцевого самоврядування населених пунктів України (міських, селищних і сільсьских рад, рад об’єднаних територіальних громад) з рекомендаціями для розробки проектів рішень місцевих рад щодо нарахування туристичного збору для розвитку туризму в Україні, а саме:
⋅ Затвердити єдину політику нарахування туристичного збору для громадян України і іноземців, з метою недопущення дискримінації прав і свобод іноземних громадян, а саме ст. 13 Загальної декларації прав людини ООН від 10.12.1948 та ст. 8 Глобального етичного кодексу туризму Всесвітньої туристичної організації від 01.10.1999.
⋅ Базою справляння туристичного збору визнати фактично сплачену суму за послуги проживання з мінімальною ставкою згідно з п. 4 ст. 8 Глобального етичного кодексу туризму Всесвітньої туристичної організації від 01.10.1999, що дозволить включити збір у вартість проживання, гнучко підходити до ціноутворення різними категоріями та типами засобів розміщення, підвищить конкурентоспроможність туристичного продукту; забезпечить прозорі, зручні та автоматизовані продажі через глобальні системи бронювання послуг, дозволить готельному бізнесу повністю вийти з “тіні”, спокійно сплачувати податки і об’єднано розвивати туристичну інфраструктуру регіонів, підвищить комфорт гостей та якість туристичних послуг.
⋅ Скасувати нарахування туристичного збору на проживання членів родини приймаючої сторони при документальному підтвердженні спорідненості усіх ступенів, для укріплення родинних зв’язків та захисту інтересів сім’ї в Україні.
⋅ Створити цільовий фонд розвитку туризму в рамках місцевих бюджетів для аккумуляції коштів від сплати туристичного збору; погоджувати бюджети витрат коштів цільового фонду з місцевою громадою та експертами, регулярно звітувати про витрачені кошти та надавати статистичні показники туристичних потоків регіону у відкритому доступі на офіційному сайті органу місцевого самоврядування.
3. Щодо плану заходів, переліку необхідних даних та ключових людей для прийняття відповідних рішеннь щодо туристичного збору в Україні.
Для врегулювання питань щодо розвитку туризму в Україні:
1. Оформити інформаційний запит до ДФС України для надання офіційних роз’яснень щодо нарахування туристичного збору з 01.01.2019.
2. Оформити інформаційний запит до Міністерства економіки і торгівлі для надання детальних інформаційно-аналітичних даних по усіх областях та найбільших туристичних центрах України за 2014-2018 рр., а саме:
⋅ Кількість іноземних туристів;
⋅ Кількість внутрішніх туристів;
⋅ Середній строк перебування;
⋅ Середній добовий тариф на послуги засобів розміщення;
⋅ Сума надходжень до бюджету від сплати туристичного збору.
3. Оформити інформаційний запит до Міністерства закордонних справ та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для отримання офіційної дипломатичної позиції щодо дискримінації іноземних громадян в Україні.
4. Оформити інформаційний запит до Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему: "Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України" від 13.06.2016.
5. Офіційно запросити до участі у наступних відкритих зборах Спільноти гостинності України представників усіх пов’язаних з туристичною діяльністю сторін, експертів, консультантів та засоби масової інформації.
6. Звернутись до Міністерства економіки і торгівлі з вимогою забезпечити внесення змін у 2019 році та актуалізацію:
⋅ ДСТУ 4268:2003 Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги;
⋅ ДСТУ 4269:2003 Послуги туристичні. Класифікація готелів;
⋅ ДСТУ 4527:2006 Послуги туристичні. Засоби розміщення. Терміни і визначення.
7. Звернутись до підкомітету розвитку туризму, курортів та рекреації Верховної Ради України для розробки із залученням експертів галузі туризму законопроекту “Про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо удосконалення державної політики у сфері туризму”.
4. Надання повноважень представникам зборів на здійснення дій, необхідних для виконання рішень зборів.
Створити експертну групу представників з числа присутніх на зборах у складі: Віталія Федорченка, Тетяни Тимошенко, Олександра Боскіна, Олександра Файніна, Ілони Горбенко, Оксани Чорнобривцевої, Олексанра Ганієва, Андрія Шинкарьова, Наталії Соболевої, Анастасії Міщанін, Христини Коваль, Катерини Ковальової, Оксани Ламашевської, Оксани Старжинської, Тараса Іщенко, Ілони Горбенко; надати повноваження Віталію Федорченку представляти інтереси учасників зборів стосовно рішень зборів перед будь-якими фізичними, юридичними особами, органами державної влади і місцевого самоврядування, оформляти і підписувати відповідні звернення стосовно рішень зборів.
5. Визначення дати і часу наступних зборів.
Скликати відкриті збори Спільноти гостинності України 16.01.2019 з 12:00 до 14:00 у готелі “Прем’єр Палац” за адресою Київ, бул. Т. Шевченка, 5-7.
Протокол рішень
Додатки і документи


Офіційне звернення №1

Протокол №1
